توانبخشی

share

پروژه مجتمع درمانی رفاهی سلوی ( مرکز توانبخشی تبریز ) درسال1385عملیاتی گشته ودرسال1388 باتمام رسید. آرمان وهدف مدیریت ومجموعه توانبخشی تبریز ساخت وراه اندازی یک مجموعه مدرن با بالاترین استانداردهای درمانی ورفاهی برای معلولین ومردم عزیزاستان آذربایجانشرقی بوده وهست، مجموعه ای که هم اکنون به اذعان مسئولین، متولیان وکارشناسان امربهداشت ودرمان وسازمان بهزیستی مجموعه ای کم نظیربه لحاظ تجمع خدمات پزشکی،توانپزشکی ورفاهی می باشد.

share

نکاتی که رعایت آنها از طرف مربی، مددکار و والدین قبل از انجام تمرینات با کودک عقب مانده ی ذهنی ضروری است : ۱- کودک را همانگونه که هست بپذیرد. کودکان از نظر ویژگی های گوناگون نظیر ظاهر، رفتار و استعداد با یکدیگر متفاوت می باشند. ۲- به تفاوت های درون فردی کودک هم توجه داشته باشید. کودک در تمام توانایی ها و استعدادهایش یکسان نیست. ممکن است در برخی بهتر و در برخی دیگر بدتر باشد.

share

علایم بیماری ام اس شامل موارد زیر است: ضعف گرفتگی عضلات خستگی از دست دادن تعادل مشکلات بینایی مشکل در صحبت کردن مشکل در تکان دادن اعضای بدن بی حسی اندام ها اختلال در انجام فعالیت های روزانه   در مراحل آغازین این بیماری، علایم به صورت ناگهانی بروز پیدا می کنند و در اصطلاح، به فرد حمله دست می دهد و سپس برای مدتی، وضعیت فرد به حالت طبیعی برمی گردد و طی این مدت، حملات رخ نمی دهد.

share

کلیاتی از بیماری بیماری MS یا multiple sclerosis ( یعنی سفت شدن و خشک شدن مکان های مختلف) , یکی از شایعتزین بیماریهای مغز و اعصاب بوده و در حدود ۵۰۰۰۰ نفر در ایران به آن مبتلا هستند.و عمدتا در بالغین جوان بروز میکند. این بیماری از نظر بالینی با درگیری قسمتهای مختلف سیستم اعصاب مرکزی در زمانهای مختلف مشخص میگردد.بدین شرط که دیگر اختلالات عمل چند کانونی سیستم اعصاب مرکزی رد شده باشد. بیشترین میزان بروز بین ۲۰-۴۰ سالگی است زنان تقریبا دوبرابر مردان مبتلا میشوند.

share

بیماری پارکینسون یک اختلال عصبی با پیشرفت آهسته است که در نهایت منجر به ناتوانی می شود این بیماری بیشتر در دهه پنجم زندگی بروز می کند و در مردان شایعتر است. سه علامت اصلی پارکینسون شامل لرزش ، سفتی عضلات و کند شدن غیر طبیعی حرکات است. چنانچه بیماری از سه علامت پارکینسون دو علامت را داشته باشد تشخیص پارکینسون برای وی مطرح می شود درمان پارکینسون شامل درمان دارویی ، جراحی و تمرینی است که پزشک بر حسب وضعیت بیمار ، نوع درمان را تعیین می کند. لوودوپا داروی اصلی در درمان پارکینسون است.

share

تمرینات زیر به منظور درمان آسیب و تقویت عضلات گردن برای آن دسته از ورزشکاران که از ناحیه گردن آسیب دیده اند همچنین برای شخصی که دچار ناراحتی و درد گردن است و حتی برای شما که می خواهید عضلات گردنتان را تقویت کنید مفید می باشد. حرکت اول: چرخش گردن برای انجام این حرکت ورزشی روی یک صندلی بنشینید. سر را صاف و مستقیم نگه دارید. سپس سر را به طرف راست بچرخانید و به موقعیت اول برگردید و سر را به طرف چپ بچرخانید. این تمرین ورزشی را ۱۰ بار در روز برای هر طرف انجام دهید.  

صفحه‌ها