دوران شیردهی / شیر مادر

share

¨ از زمان غذا خوردن، حمام كردن و خوابيدن براي توضيح كارهاي روزمره به كودكتان استفاده كنيد. ¨ اسباب بازي­هاي صدادار تهيه كنيد و اجازه  دهيد كودكتان با وسايل بي­خطر آشپزخانه بازي كند. ¨ يك تكه كاغذ رنگي را مقابل صورت كودك بگيريد. آنقدر كاغذ را به صورت نوزاد نزديك كنيد تا متوجه آن شود و آن را بگيرد. كودك كاغذ رنگي را در دست گرفته و با آن بازي مي كند، اجازه دهيد تا بازي­هاي مختلفي را به اين روش تجربه كند.

share

  نازنین زهرا سلطانقلی وزن هنگام تولد ۳کیلو قد۵۰  دور سر ۳۵ پایان چهار ماهگی وزن ۶کیلو قد ۶۰دور سر ۴۰ پاسخ : نرمال و قابل قبول .................................................................................................................................................................................   ابولفضل گودرزی در پایان  6ماهگی.قد70.وزن 8500.دور سر45

share

سازگاری با روال کار قبلی خود، بدون برنامه شیر دادن  یک عامل چالش انگیز است خوشبختانه برای اماده کردن بچه و کارتان و خودتان  برای این موقعیت جدید زمان دارید.برگشتن به کار در وسط هفته سازگاری با تغییرات را برای هر کسی اسان تر خواهد کرد از انجایی که این دو یا سه بار در روز دوره های کوتاه تامین خواهد کرد قبل از کامل هفته کار کردن.واز پیش برنامه ریزی کردن برای موقعیت های خاص با شما هر روزه کار کنند.

share

مشاهده پاسخ کودکان به جهان کار خیلی لذت بخشی است وقتی شما نگاه خیره نوزاد رو که با شگفتی به مردم و اشیا اطرافش نگاه می کند می بینید  برخلاف گریه و زاری از خوشحالی او را در اغوش می کشید .و گاهی به صداهای بلند شروع می کند به واکنش نشان دادن . شما باید احساس کنید که در حال تجربه کردن طیف گسترده ای از عواطف تان هستید .در طول اولین روز و هفته ها با یک نوزاد تازه متولد شده ممکن است بین احسات لذت و نامطمئن بودن در نوسان باشید اعتمادبه نفس و گیج بودن هیجان زده و خشم .

share

آغوز تمامي مواد مغذي و مايعاتي كه نوزاد شما در روزهاي اول زندگي نياز دارد و همچنين بسياري از مواد محافظت كننده كودك در برابر عفونتها را فراهم ميكند.رنگ و غلظت آن با توجه به فاكتورهاي بالاي محافظتي است كه در آن وجود دارد(آغوز در مقايسه با شير مراحل بعدي بطور قابل توجه پروتيين بيشتر,قند و چربي كمتر دارد) اگر چه در بدو تولد شما در پستان خود احساس پربودن نداريد اما آغوز به به مقدار كافي جهت تغذيه نوزادتان داريد.بدن شما آغوز را براي چند روز پس از زايمان توليد خواهد كرد تا زمانيكه شير شما افزايش يابد و از نظر حالت خامه اي و از نظر رنگ  سفيد رنگ شود.

share

كم كردن فشار روي پستان ميتواند كمك در پيشگيري از ايجاد انسداد مجاری شيری كند كه با پوشيدن لباس هايي كه محدودكننده نيستند امكان پذير است(اجتناب از پوشيدن تاپها,لباسهاي زير و سوتين هاي تنگ,ودر صورت امكان مدتي با سوتين هاي بزرگ يا بدون سوتين باشيد) همچنين با تغيير پوزيشن كودك بطوريكه از تمام مناطق پستان بطور يكسان استفاده شود ,و روي معده خوابانده نشود امكان پذير است .

صفحه‌ها