روانشناسی

share

روی يكی از صندلی های پارك بنشينيد و به محوطه بازی كودكان دقت كنيد. بچه‌ها را كه در حال دويدن، پريدن يا بالارفتن از اسباب‌بازی ها هستند،‌ نگاه كنيد ... پيداكردن بچه‌هايی كه با جسارت بيشتری از وسايل بازی استفاده می كنند، اصلا سخت نيست. انگار قدم‌هايشان را محكم‌تر برمی دارند و از اينكه هر كدام از وسايل بازی جديد را حتی برای اولين‌بار امتحان كنند، ترسی ندارند، اما بچه‌هایی را هم مي‌توانيد ببينيد كه براي قدم برداشتن حتی در سطح صاف از پدر و مادرشان كمك می خواهند. اين تفاوت بارز رفتار به عقيده روان‌شناسان به دليل خصوصيتی به نام «اعتمادبه‌نفس» است .

share

آیا کودک شما، لحظات خاص، اسباب بازی مخصوص یا اولین گردش و پیاده روی مثل رفتن به باغ وحش را به خاطر خواهد داشت.  در حالیکه نوزاد بعدها در زندگی اش قادر به یادآوری آن خاطرات نیست، اما تجربیات می توانند در رشد و پرورش او نقش حیاتی ایفا کنند.

share

امروزه عوامل نوظهوری در شیوه زندگی نمود یافته و با ارتقای کیفیت جنبه‌هایی از زندگی و سرعت اجرای بسیاری از انسان‌ها همراه شده است. این نمودها برای بسیاری از مردم، مایه احساس پیشرفت و کنترل بر محیط است. با این حال، برخی گام‌های روبه‌جلو تبعاتی دارد که سلامت فرد و جامعه را دربرمی‌گیرد. انکار روند رو به فزونی عوامل تنش‌زای زندگی روزمره ناشدنی است و با گسترش و تنوع هرچه بیشتر امکانات، عاملان شکل‌گیری استرس بیشتر و بیشتر می‌شود.

share

تحقیقات نشان می دهد که خوابیدن بعد از خواندن و یادگرفتن یک مطلب، باعث می شود که آن مطلب بیشتر و بهتر در یادتان بماند .

share

دراختلال سلوک ، فرد حقوق اساسی دیگران را نقض می‌کند.مشکلات اختلال سلوک اختصاص به موقعیت ندارد .

share

کودک تا 12 سالگی، آماده پذیرش تنها ماندن در خانه نیست .

صفحه‌ها