سلامت فردی

share

سالانه مبالغ زیادی صرف هزینه‌های ناشی از عواقب استرس می‌شود. از این رو، هر عملی که بتواند از تأثیرات مخرب استرس در جامعه بکاهد، جامعه‌ای سالم‌تر و شادتر را به دنبال دارد که در زمینه‌های پیشرفت فردی و اجتماعی نقش چشمگیری خواهد داشت.

share

  • عادت اشتباهی که دندان ها را از بین می برند  : 

- جویدن یخ
جویدن یخ سبب ترک برداشتن دندان و آسیب به مینا و بافت نرم دندان می شود. اگر به جویدن یخ عادت دارید، آدامس را جایگزین آن کنید.
- پستانک
استفاده از پستانک و بطری شیر برای کودکان به مدت طولانی یکی از مهمترین دلایل آسیب به دندان است؛ به ویژه مادرانی که کودک را به همراه بطری در رختخواب قرار می دهند. محافظت از دندان ها فرآیندی است که از نوزادی شروع می شود.
- پیرسینگ زبان

share

بیماریهای پنوموکوکی توسط باکتری استرپتوکوک پنومونیه که به اختصار به آن پنوموکوک می گویند ایجاد میشود که بیش از 90 زیر گروه دارد. این باکتری اکثرا بطور طبیعی در انتهای حلقی افراد زندگی میکند و به سادگی توسط ذرات تنفسی با عطسه، سرفه و یا بوسیدن منتشر می شود. این باکتری بیماریهای شدیدی را منجر می شود مانند:

-          مننژیت یا عفونت پرده اطراف مغز

-          عفونت خون

-          عفونت باکتریال ریوی ( پنومونی باکتریال)

-          عفونت مفاصل ، پرده اطراف قلب و یا عفونت بافتهای نرم


share

انجام آزمایش درست در زمان مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که یک مرد می تواند برای سلامت خود انجام دهد. انجام آزمایش باعث تشخیص زودهنگام بیماری می شود، قبل از اینکه حتی علائم ظاهر شوند، پس درمان ساده تر می شود. با تشخیص زودهنگام، سرطان روده را می توان در نطفه خفه کرد. تشخیص زودهنگام دیابت می تواند ازعوارضی همچون نابینایی و ناتوانی جنسی جلوگیری کند. آزمایش هایی که نیاز دارید بر اساس سن و شاخص های خطر تعیین می شود.

سرطان پروستات

share

سقط جنین با قرص - سقط جنین در خانه...

به جز موارد واااقعا استثنایی و خاص، شما مادر گرامی چطور دلتون میاد هدیه ای که خدا بهتون داده رو بهش پس بدین؟

جنین موجود بی آزار و نیازمندیه که به رحم شما چنگ زده و تو این دنیا فقط 2 نفر رو داره که بهشون پناه آورده :

یکی خدا ، یکی مادر...

یه خواهشی که  دارم از مادرانی که بچه دار شدن و به هر دلیلی میخوان سقط جنین کنن:

خواهشا یا درست و توسط فرد خبره این کار رو انجام بدین ...یا اصلاااا سراغ سقط جنین نرین.

share

در طول فصل تابستان از غذاهایی استفاده کنید که شما را سیر می‌کنند، اما نقش موثری در کاهش وزن دارند.
همه ما در طول ماه‌های گرم سال بیشتر عرق می‌کنیم، اما پیک‌نیک‌ها و مهمانی‌های تابستانی با آن غذاهای چرب و شیرین، می‌توانند باعث افزایش وزن ما شوند. به همین دلیل خیلی مهم است که در طول فصل تابستان از غذاهایی استفاده کنید که شما را سیر می‌کنند، اما نقش موثری در کاهش وزن دارند.

لاغر شدن در تابستان

صفحه‌ها