کاردرمانی

share

کودکان نارسی که در کمتر از 38 هفته متولد شده اند و کودکان کم وزنی که زمان به دنیا آمدن کمتر از 2/5 کیلوگرم  بوده اند , جزو گروه کودکان پرخطر محسوب شده که احتمال ابتلا به اختلالات رشدی در آنها زیاد است.
ارزیابی در این کودکان شامل مطالعه ی موارد مهم پرونده ی پزشکی مانند تشخیص, تاریخ تولد, سن فرضی در رحم مادر, وزن حین تولد و سن دقیق, نمره ی پارامترهای ضربان قلب, تنفس, تون عضلانی, رنگ بدن و رفلکس ها, مشاهده ی کلی و عمومی و بررسی شرایط هوشیاری کودک و هندلینگ آرام وی و نحوه ی پاسخدهی به محرکات حسی می باشد.

share

کودک کم توان ذهنی یا کودک Cp  و یا هر کودکی که حتی علامتی از نا توانی ظاهری در او دیده نمیشود ولی نوعی کندی در حرکات و فعالیت های جسمی و ذهنی او مشاهده میشود نیازمند کار توان بخشی میباشد ، تا در حد امکان به سطح فعالیت برسد .

یا کودک این خلا یا این فاصله را بطور کامل طی خواهد کرد و به حد کودک نرمال میرسد و در مدارس عادی حضور پیدا میکند و یا به حداکثر سطح توان خودش خواهد رسید و استقلال نسبی و یا کامل پیدا میکند .

share

اگر خونرسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد،اين قسمت از مغز ديگر نميتواند عملكرد طبيعی خود را داشته باشد.اين وضعيت را اصطلاحاً سكته مغزی می نامند.