share

اگر کاهش شنوایی تشخیص داده شود ،چه می توان کرد؟

این به نوع کاهش شنوایی که نوزاد شما دارد بستگی دارد .هر کودک با کاهش شنوایی باید توسط یک متخصص شنوایی (ادیولوژیست)با تجربه در زمینه تست نوزادان ،پزشک گوش /حلق/بینی (اتولارینگولوژیست)،و چشم پزشک اطفال(افتالمولوژیست)ویزیت گردد.

بعضی کودکان با کاهش شنوایی می توانند مشکلاتی در بینایی داشته باشند.بسیاری از کودکان توسط متخصص ژنتیک ویزیت می گردند تا اگر کاهش شنوایی ژنتیکی دارند مشخص گردد.
تستهای شنوایی خاص توسط اودیولوژیست بهمراه اتولارنگولوژیست می تواند انجام گردد،که به شما میزان کاهش شنوایی و کارهایی که برای کمک میتوان انجام داد را می گوید.
اگر کاهش شنوایی دائمی است،کمکهای شنوایی و گفتاری و زبانی برای کودک شما توصیه می گردد.

گهگاهی ممکن است روشهای جراحی برای کاهش شنوایی مفید باشد.شما از گزینه هایی برای برقراری ارتباط با نوزادتان مطلع میگردید که شامل ارتباط کامل،ارتباط دهانی،گفتار اشاره و زبان اشاره آمریکایی میباشد.
نکات منحصر بفرد در آموزش معلولیتها(IDEA)  نیازمند پیشنهاد برنامه های مداخله ای زود هنگام برای کودکان و اطفال با کاهش شنوایی ،در زمانیکه کاهش شنوایی تشخیص داده می شود، است .
کودکانی که قبل از شش ماهگی برنامه های زود هنگام مداخله ای را شروع کردند چشم انداز خوبی دارند. تحقیقات نشان می دهد مهارتهای زبانی این کودکان همتراز با همسالان شنوا ،تکامل می یابد .

منبع:
وبسایت کودک سالم - آکادمی پزشکان اطفال آمریکا

هم‌رسانی:

اولین نفر دیدگاه خود را ثبت کنید.

دیدگاه های خود را با بـه سـلوی به اشتراک بگذارید.