share

تغذیه دردوران بارداری -5

مصرف مکمل ها
اجرای یک برنامه غذایی متعادل و متنوع با استفاده از گروه های مختلف غذایی می تواند تمام نیازهای تغذیه ای زن باردار و جنین وی را تامین نماید بجز نیاز به اسیدفولیک و آهن که باید از طریق  دریافت مکمل های غذایی جبران شود. مکمل های غذایی که به زنان باردار توصیه می شود شامل: اسیدفولیک ، آهن و مولتی ویتامین است.
اسید فولیک :
مصرف اسید فولیک از یک ماه پیش ازبارداری ، در پیشگیری از نقص مادرزادی لوله عصبی جنین ،نقش دارد. این مقدار اسیدفولیک  تا سه ماه پس از زایمان توصیه می شود.  گوشت ،ماهی ،جگر ،حبوبات  ، سبزی های برگ تیره  مانند اسفناج  و میوه هایی مانند پرتقال  حاوی اسیدفولیک است.
آهن :
در پیشگیری از کم خونی زن باردار نقش دارد و مصرف روزانه یک قرص ( 60 میلی گرم)  از شروع هفته 16 بارداری تا 3 ماه پس از زایمان توصیه می شود. منابع غذایی حاوی آهن شامل:  گوشت ، مرغ ، جگر ، حبوبات ، سبزی های سبز تیره مانند  جعفری و اسفناج ، انواع مغزها مانند گردو و بادام ، انواع خشکبار  مانند برگه ، توت خشک ، کشمش و خرما می باشد.
توصیه:
• بهتر است به همراه غذا و بعد از آن ، سبزی تازه ، سالاد و میوه میل شود. این مواد حاوی ویتامین ث هستند و جذب آهن را افزایش می دهند
• از مصرف چای ، قهوه و دم کرده های  گیاهی یک ساعت قبل از غذا و دو ساعت پس از غذا پرهیز شود زیرا جذب آهن را کاهش می دهند .
• برای کاهش اختلالات گوارشی و جذب بهتر ، قرص آهن  پس از غذا و یا قبل از خواب مصرف شود
• اختلالات گوارشی  ناشی از مصرف قرص آهن مانند درد معده ، تهوع ، اسهال یا یبوست معمولاً موقتی است و نباید مصرف قرص به این دلایل قطع شود
مولتی ویتامین :
مصرف روزانه  یک قرص از شروع هفته 16 بارداری تا 3 ماه پس از زایمان  توصیه می شود. در صورتی که قرص یا کپسول مولتی ویتامین  اسید فولیک دارد یا قرص فرفولیک تجویز شود نیاز به دادن اسید فولیک به صورت جداگانه  تا پایان بارداری نیست.

منبع:
کتاب آموزشهای دوران بارداری وآمادگی برای زایمان-ازانتشارات شرکت پژواک آرمان

هم‌رسانی:

اولین نفر دیدگاه خود را ثبت کنید.

دیدگاه های خود را با بـه سـلوی به اشتراک بگذارید.