share

شش باور اشتباه در خانمهای باردار

باورهای غلط همیشه راجع به اکثر مسایل وجود دارند و نمیدونم چطور اینقدر در دل مردم نشسته اند و برای زدودن آنها باید کلی دلیل و منطق آورد .این باورها باعث می شوند شما یکسری کارهای اضافه انجام دهید  ،همیشه نگران باشید ، هزینه هاتون افزایش پیدا کنه و ...

تو این مقاله سعی کردم با تعدادی از شایعترین باورهایی که خانمهای باردار رو اذیت میکنه آشناتون کنم تا انشالله با حذف این افکار، بتونید بارداری آرام داشته باشید.

در کل بارداری حتما باید به پهلو بخوابیم

همون طور که اینجا توضیح دادم ، واقعا نیاز نیست مادر باردار از اولین روزی که متوجه بارداری شد، دیگه به پشت نخوابه! مادرانی رو می شناسم که دقیقا امروز آزمایش شون مثبت شده و از همون شب شروع کردند فقط به پشت خوابیدند!

درسته که گردش خون جفت در پوزیشن پهلو، خصوصا پهلوی چپ بهتره و همه شما شنیدید که در بارداری طاق باز نخوابید، ولی عزیزان این مساله زمانی اهمیت داره که رحم به حدی بزرگ شده باشه که با طاق باز خوابیدن شما بتونه به عروق اصلی بدن تون (ورید اجوف) فشار بیاره .

واقعا نیاز نیست مادر باردار از اولین روزی که متوجه بارداری شد، دیگه به پشت نخوابه

اگر دستها رو بالا بگیریم بند ناف می پیچد !

جنین کاملا در آب شناوره و به این راحتی تحت تاثیر حرکات شما قرار نمی گیره. حتی یه زمان هایی شما خواب هستید و جنین برای خودش در حال چرخشه ! پس حرکات جنین مستقل از حرکات مادره. حتی شما اگر کل بارداری تکون هم نخورید، ممکنه جنین خودش کلی چرخش و ..داشته باشه و حتی بند ناف ش هم بپیچه!

کلاسهای بارداری فقط برای زایمان طبیعی هاست ×

خیر ! کلاسهای بارداری  شامل تغییرات مادر در بادراری ، تغذیه در بارداری، رشد و نمو جنین، بهداشت فردی ، آگاهی پدران، ماساز نوزاد، علایم هشدار و ..هستش و فقط یکی دو جلسه راجع به تصمیم گیری نحوه زایمان و روشهای کاهش درد صحبت خواهد شد. یک فرد سزارینی هم باید راجع به تغذیه، علایم هشدار و مسایل شایع بارداری اطلاعات داشته باشه.

زن باردار باید به اندازه 2 نفر غذا بخورد

خب این مساله هم کاملا اشتباهه. یک خانم باردار در کل روزی 300 کالری (حدودا) اضافه نیاز داره. مصرف بیش از حد کالری ممکنه باعث چاقی مادر و عوارض بعد از اون بشه. بهترین کار رعایت تعادل در همه خوراکی هاست .

آیا خوردن ماهی در بارداری ممنوع است؟

بهتره بدانید چند مدل ماهی از جمله (کوسه، شمشیر‌ماهی، ماهی تن آلباکور ) به دلیل جیوه ی بالا در بارداری محدود شده اند که  این ماهی ها اصلا در ایران وجود ندارند! شما با خیال راحت ماهی بخورید!  البته گفته شده ماهی های دریایی ممکنه دارای مقداری جیوه باشند. بنابراین بهتر است از ماهی های رودخانه ای یا پرورشی استفاده شود.

اگر شکم تیز باشه ، بچه پسره !

شکل و ظاهر شکم بستگی به نوع آناتومی بدن شما ، میزان چرخش رحم (آنتروورسه بودن یا رترو ورسه بودن ) و به وضعیت قرار گیری جنین در رحم دارد. به هیچ عنوان با قاطعیت جنسیت از روی ظاهر شکم مشخص نیست. اما خب ....سرگرمی خوبی یه

منبع:
http://goo.gl/D6h6ew-ماماسایت

هم‌رسانی:

اولین نفر دیدگاه خود را ثبت کنید.

دیدگاه های خود را با بـه سـلوی به اشتراک بگذارید.