share

مجتمع درمانی رفاهی سلوی ( مرکز توانبخشی تبریز )

پروژه مجتمع درمانی رفاهی سلوی ( مرکز توانبخشی تبریز ) درسال1385عملیاتی گشته ودرسال1388 باتمام رسید. آرمان وهدف مدیریت ومجموعه توانبخشی تبریز ساخت وراه اندازی یک مجموعه مدرن با بالاترین استانداردهای درمانی ورفاهی برای معلولین ومردم عزیزاستان آذربایجانشرقی بوده وهست، مجموعه ای که هم اکنون به اذعان مسئولین، متولیان وکارشناسان امربهداشت ودرمان وسازمان بهزیستی مجموعه ای کم نظیربه لحاظ تجمع خدمات پزشکی،توانپزشکی ورفاهی می باشد. مجتمع متشکل از 4 بخش : 1) پزشکی و آزمایشگاهی 2) توانپزشکی 3) آموزشی ، توانبخشی و 4) رفاهی

میباشد که توضیح مختصر هر بخش بشرح ذیل میباشد :

  •  بخش پزشکی شامل:

درمانگاه شبانه روزی (دندانپزشکی - پزشک عمومی، خدمات پرستاری ونرسینگ) -  داروخانه -  درمانگاه تخصصی- بخش اختصاصی پوست و مو - بخش تخصصی تغذیه و رژیم درمانی -  روانشناسی ، مشاوره و نوروفیدبک -آزمایشگاه تشخیص طبی .

  • بخش توانپزشکی شامل بخشهای :

فیزیوتراپی ، آب درمانی ( هیدروتراپی ) – سالن ورزش و دستگاههای ورزشی- گفتاردرمانی- کاردرمانی .

  • بخش مرکز جامع توانبخشی و حرفه اموزی معلولین ذهنی شامل :

مجموعه مرکز آموزش و توانبخشی معلولین ذهنی تبریز از سال 1372 با افتتاح اولین مرکز توانبخشی خصوصی در استان فعالیت و خدمت رسانی خویش را با کادری مجرب و آموزش دیده آغاز نموده و تا به امروز بعنوان یکی از بهترین مراکز توانبخشی کشور در خدمت هموطنان و مددجویان گرامی بوده است .                                                                                      

به لحاظ امکانات فیزیکی  بخش توانبخشی دارای : 10کلاس آموزشی ، سالن سمعی بصری ، سالن بازی ، گفتاردرمانی ،مشاوره و روانشناسی ، کاردرمانی ، سالن بازی، سالن ورزش، اتاق فعالیت های هنری ، حرفه آموزی ومدیریت بخش میباشد که کلاسها در سطوح  متفاوت بوده و مددجویان پس از پذیرش با توجه به میزان توانایی ، هوش و جنسیت در یکی از این کلاسها حضور پیدا می کنند .                       

  • بخش رفاهی ( مجتمع رفاهی سلوی ) شامل :

مجموعه تالارها ( تالار عقد و عروسی ، تالار تولد و شادی کودک )، سالن های رستوران وسالن اجتماعات سلوی (جهت برگزاری همایشها سمینارها و کارگاههای آموزشی) .

  • سخن آخر : 

پرتال جامع سلامت خانواده به سلوی www.behsalva.com درراستای اهداف و چشم اندازهای این مجموعه با مشارکت تعدادی از مجرب ترین متخصصان و کارشناسان در حوزه های مختلف درمانی راه اندازی گردیده و امید است که با یاری و پشتیبانی شما همراهان و مخاطبان گرانقدر بتوانیم سهمی در آموزش و آگاهی  خانواده های ایرانی داشته باشیم .

منبع:
www.behsalva.com

هم‌رسانی:

اولین نفر دیدگاه خود را ثبت کنید.

دیدگاه های خود را با بـه سـلوی به اشتراک بگذارید.