share

پاسخ به گریه شیرخوار-1

 شما با توجه کردن به شیرخوار کوچکتان او را لوس نخواهید کرد و اگر شما خواستهای او را جواب بدهید او کمتر گریه خواهد کرد.


کودک شما با گریه کردن خواسته های بسیاری را بیان می کند. گریه کردن ، راهی برای نشان دادن گرسنگی یاناراحتی کودک است. ممکن است متوجه شوید که کودک شما حتی بدون اینکه گرسنه، خسته یا ناراحت باشد ،گاهی در طول شبانه روز گریه و بی قراری می کند و در این صورت هیچ اقدامی وی را ساکت نخواهد کرد ، ولی  به محض تمام شدن گریه هوشیارتر از گذشته می شود و ممکن است مدت کوتاهی بعد از این واقعه  به خواب عمیقی فرو برود. به نظر می رسد که این نوع از گریه ها برای تخلیه انرژی اضافی به کودکان کمک می کند و موجب می شود که آنها به وضعیت رضایت بخش تری برگردند.
شما باید به گریه های متفاوت شیرخوار دقیقاً توجه نمایید. در این صورت می توانید متوجه نیازهای مختلف کودکتان ( مانند نیاز به تعویض کهنه ، بغل کردن ، شیردادن و...)  شوید.نوع گریه های شیرخوار بسته به نیاز وی متفاوت است.  مثلاً گریه ناشی از گرسنگی  معمولاً بم و کوتاه است و شدت آن نوسان دارد ؛ گریه ناشی از خشم  نوسان بیشتری  داردو گریه ناشی از درد وناراحتی  معمولاً ناگهانی شروع می شود و بلند و طولانی است وصدای زیری دارد و متعاقب آن وقفه های طولانی و ناله های کوتاه وجود دارند. مدت زیادی طول نخواهدکشید که شما ایده خوبی ازنوع گریه کودک و پیام او توسط گریه پیدا خواهید کرد.
گاهی انواع  مختلفی از گریه با هم همراه هستند.  به عنوان مثال  ، نوزادان معمولاً هنگام بیدار شدن ازخواب گرسنه هستند و به این خاطر گریه می کنند واگر شما سریعاً به آنها پاسخ ندهید گریه گرسنگی  به شیون ناشی از خشم تبدیل خواهد شد.
بابزرگتر شدن کودک ، گریه های وی قوی تر و بلندتر و طولانی تر می شوند. همچنین تغییراتی در انواع گریه پیدا می شوند که نشانه پیدایش نیاز  و تمایلات متفاوت با قبل هستند. مهمترین راه برخورد با گریه کودک ، پاسخ سریع به آن در ماههای اول  بعد از تولد است.  شما با توجه کردن به شیرخوار کوچکتان او را لوس نخواهید کرد و اگر شما خواستهای او جواب بدهید او کمتر گریه خواهد کرد.
وقتی به گریه کودکتان جواب می دهید ، سعی کنید اول نیازی را که بیشترین فشار را به اووارد می کند برطرف کنید.  اگر کودک احساس سرما می کند و در ضمن  کهنه او خیس است و گرسنه نیز هست، ابتدا او را گرم کرده ، سپس کهنه او را عوض کنید و بعد او راتغذیه کنید.
اگر حالت  جیغ کشیدن  و هراس در گریه کودک وجود دارد ، باید احتمال وجود مسایلی  را که برای کودک ایجاد درد می کنند ( باز شدن سنجاقی که کهنه  را با آن بسته اید و...) ، در نظر داشته باشید.
 

منبع:
هم‌رسانی:

اولین نفر دیدگاه خود را ثبت کنید.

دیدگاه های خود را با بـه سـلوی به اشتراک بگذارید.