share

افزایش هفت سال به عمر انسان با 25 دقیقه پیاده روی روزانه

به گزارش  پایگاه خبری هلث، این تحقیق جدید نشان داده است که ورزش منظم می تواند خطر مرگ ناشی از حمله قلبی را به نصف کاهش دهد.
محققان می گویند: حتی افرادی که تا دهه 70 سالگی خود هنوز شروع به ورزش کردن نکرده اند می توانند از فواید سلامتی پیاده روی بهره برند.
سانجی شارما استاد بیماری های قلب در دانشگاه سنت جورج لندن می گوید: ورزش ملایم می تواند خطر مرگ ناشی از حمله قلبی را در متوسط افرادی که در دهه 50 و 60 سالگی بسر می برند، به نصف برساند.
وی ادامه داد: این مطالعه نشان داد زمانی که مردم مرتب ورزش می کنند می توانند روند پیری را به تاخیر اندازند.
با این وجود محققان متذکر شدند که هرگز نمی توان کاملا از پیر شدن جلوگیری کرد اما می توان زمان پیر شدن را به تاخیر انداخت.
برای مثال می توانیم با ورزش کردن زمانی که 70 ساله می شویم جوانتر به نظر برسیم و یا تا دهه 90 سالگی به زندگی خود ادامه دهیم.
محققان می گویند: ورزش می تواند سه تا هفت سال به طول عمر انسان اضافه کند.همچنین ورزش یک عامل ضد افسردگی است که باعث تقویت عملکرد شناختی انسان می شود و می تواند شروع زوال عقل را به تاخیر اندازد.
محققان تاکید می کنند که همه افراد باید دستکم روزی 20 و 25 دقیقه پیاده روی کنند که می تواند شامل سریع راه رفتن و یا پیاده روی آهسته باشد.

منبع : ایرنا

منبع:
هم‌رسانی: